Çocuğu Olanlara Faizsiz Kredi 50 Bin TL 2024

18 yaş altı çocuğu olanlara faizsiz kredi kampanyasında ilgili tutar 50 bin TL olarak belirlendi. 18 yaşından küçük çocuğu olanlara kredi başvurusu şartları ise oldukça ideal olup, tüm vatandaşları neredeyse kapsadığını belirtelim. Günümüz şartlarında bankalardan faizsiz kredi almak için ya yeni bir kredi kartı başvurusu yapacaksınız ya da bankalardan birinde yeni hesap açtırmanız gerekiyor. Tabi buradaki 2 farklı yöntemde de ilgili limit tutarları 5000 TL ile sınırlı!

Çocuğu Olanlara Faizsiz Kredi Verilecek Mi?

50 bin TL faizsiz destek kredi ise sosyal hayata tutunmaya çalışan ailelere yapılan ödeneklerden bir yenisi daha eklendi. Özellikle 2023 seçim arifesinde torba yasa ile hayata geçirilmesi gündemde olan ”çocuğu olanlara faizsiz kredi” tüm hızıyla devam ediyor ve yüzbinlerce vatandaşın ilgisini çekiyor. Banka kredi kampanyaları incelendiğinde faizsiz kredi almak neredeyse imkansızdır. Özellikle yeni müşteri değilseniz, bankalar BBDK tarafından şahısların kredi notuna bakarak, kredi başvurusunu inceleyip geri dönüş yapar. Ancak son yapılan torba yasa içeriğinde yer alan faizsiz kredi şartları genişletildi ve sosyal hayata geçirilmeye başlandı.

Çocuğu olanlara hükumetten 50 TL faizsiz kredi kampanyasında vade sürelerinin 36 ay olması gündemde. Ayrıca ilk 6 ay geri ödemesiz olduğunun altını çizelim. Söz konusu bu kredide çocuk sayısının önem arz etmediğini belirtelim. Çocuğu olan her ailenin faizsiz kredi kampanyası başvurusunda bulunabileceği söz konusu.

35 yaşından küçük, evli olup en az 1 çocuk sahibi olan ailelerin başvurabileceği faizsiz kredi kampanyasına yoğun ile oldu. Öte yandan kredi başvurusu onaylanan her aileye ekstra olarak aynı bankada olmak üzere 50 bin TL değerinde kredi kartı limiti de tahsis edilecek.

NAKDİ YARDIM BAŞVURUSU

18 Yaş Altı Çocuğu Olanlara Kredi

Gelen son dakika bilgilerine göre faizsiz kredi kampanyasının içeriği genişletildi. Özellikle çocuğu olan ailelere faizsiz kredi müjdesi geldi. Sizin de 18 yaş altı çocuğunuz var ise bu faizsiz kredi kampanyasından yararlanabilirsiniz. Kamu bankalarının devreye girdiği faizsiz kredi başvuruları önümüzdeki aylarda medya ile paylaşılması bekleniyor. Söz konusu kampanya içeriğine bakıldığında

  • 18 yaş altı çocuğa sahip bireylerin olması gerekiyor
  • İlk 6 ay geri ödemesiz
  • 36 ay vade seçeneği
  • Kredi üst limiti 50 bin TL

Dileyenler en uygun kredi kampanyasına bakarak; 50000 TL 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvurusunda da bulunabilir. Ancak faiz ödememek ve ilk 6 ay geri ödeme yapmak istemeyenler; çocuğu olanlara faizsiz kredi 50 bin TL ye başvuruda bulunabilirler. Kamu bankalarından farklı olarak özel bankaların da ilerleyen dönemlerde faizsiz kredi başvurusu alabileceği gelen bilgiler arasında.

İlgili torba yasa içeriğinde gelecek olan son bilgilere göre 50 bin TL limitli ön onaysız kredi kartı da tahsis edileceği belirtildi. Bu nedenle aile bireyleri, 18 yaşından küçük çocuğu olanlara kredi kartı başvurusu yine bu bankalar üzerinden yapabilecek. İçerik olarak birçok yönden olumlu karşılanan faizsiz kredi ile ülkedeki vatandaşların, acil nakit ihtiyaçlarına çözüm sunması bekleniyor.

Özellikle 18 yaş altı çocuğu olanlara yardım konusunda bu içeriğin çok faydalı gelmesi söz konusu. Bildiğiniz gibi çocuğu olan ailelerin yaş ilerledikçe masrafının katlandığı günümüz şartlarında, okul ihtiyaçlarının bile binlerce TL ye ulaştığı bilinen bir gerçektir. Öyle ki, çocuk anaokuluna başladığı anda bu tutarın ilk etapta bin TL üzerinde olduğu bilinir. Sosyal yardım talep edenler ayrıca il ve ilçelerde bulunan sosyal yardımlaşma vakıflarına doğrudan giderek veya edevlet üzerinden birçok nakdi yardım başvurusunda bulunabilir.

18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi E-Devlet Üzerinden Nasıl Alınır?

18 yaş altı çocuk sahibi olanlara faizsiz kredi kampanyasında ilgili kredi tutarın üst limiti 50 bin TL olup, ilk 6 ay geri ödemesiz 36 ay vade seçenekleri sunulmakta. Başvurular kamu bankalarından alınmakla beraber Halk bankası, Ziraat ve Vakıfbank ile sınırlı. E-devlet üzerinden bu krediye başvuru şuanda için alınmamaktadır.

Devlet çocuğu olanlara kredi veriyor mu?

Pandemi sonrasında sosyal devlet anlayışına bağlı olarak aile destekleri nakdi yardım ile sınırlandırıldı. Öte yandan devlet çocuğu olanlara kredi verme aşamasında birtakım şartların sağlanmasını zorunlu kıldı. Bunlar arasında durumu muhtaç olanlara verildiğini belirtelim. Burada kredi limitinin 50000 TL olduğunu ve 36 ay vade seçeneği sunulduğunu biliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku