Yapı Kredi Worldpuan Nerelerde Kullanılır 2024

Yapı kredi worldpuan kullanmak isteyen banka müşterileri, kazanmış oldukları bu para puanları belirli yerlerde nakit para yerine kullanabiliyor. Ancak diğer bankalara oranla yapı kredi worldpuan kullanımı kısıtlı alanlarda geçerli olduğunun altını çizerek, belirtelim.

Yapı Kredi Worldpuan Kullanımı

Her bankada olduğu gibi yapı kredi bankası da müşterileri için kendi bankacılık ürünlerinden biri olan banka ve kredi kartı kullanımına istinaden, belirli tutarlarda worldpuan vermektedir. Verilen bu worldpuanlar, nakit para yerine geçerken çoğu müşteri, akaryakıt, alışveriş ve kupon kodu olarak bunları kullanır. Tercihlerini bu banka kartlarından yana kullanan vatandaşlar, yapıkredi bankası müşterisi olduktan sonra herhangi bir kredi kartı başvurusu yaparak, hızlıca worldpuan kazanabilir.

Yapı kredi banka veya kredi kartına sahip olan bir müşterinin öncelikle world mobil uygulamasını cep telefonlarına indirerek, her ay güncellenen world mobil kampanyalarına katılmaları gerekiyor. Bu sayede her ay worldpuan kazanımı ortalama en az 300 TL civarı olabiliyor. Bu tutar kampanya şartlarına bağlı olarak 1000 TL ve üzeri de olabiliyor.

Yapı kredi worldpuan, Yapı kredi bankasının kredi kartı kullanan müşterilerine harcamaları karşılığı verdiği bir promosyondur. Bu promosyon üye veya anlaşmalı işyerlerinden yada internet mağazalarından yapılan alışverişler sonucu oluşur. Yapı kredi worldpuan kullanımı bu tutarlar birikmeye başlayınca mümkündür. Diğer bir deyişle yapı kredi müşterileri kredi kartlarıyla yaptıkları harcamalardan tekrar para yerine geçen ödül kazanır. Dileyenler kazanmış oldukları bu para puanları hepsiburada.com üzerinden de alışverişte kullanabilir.

HEPSİBURADA WORLD PUAN HARCAMA

Yapı Kredi Üye İşyerleri Hangileridir?

Yapı kredi bankasının pos cihazlarına sahip olan işyerleridir. Bazen de yapı kredi posuna sahip olmadan sadece anlaşma yaparak üye işyeri olunabilir. Yapı kredi bankası puan kullanımı açısından bir çok farklı sektördeki firmayla anlaşma yapmıştır. Opet yapı kredi world puan kullanılan bir işyeridir. Total ve Aytemiz de diğer akaryakıt şirketleridir.

Yapı kredi World Puan kullanılan marketler denince akla ilk olarak Migros gelmektedir. Diğer marketler ise Kipa, Metro ve diğerleridir. Puan kullanımına izin veren internet mağazaları da Hepsiburada ve Gittigidiyor.com’dur. Bu firmalara ek olarak Özdilek, Tatil Sepeti ve Karaca gibi farklı sektörlerde de puan kullanmak mümkündür.

Yapı kredi bankası üye işyerleri tam listesine buradan bakabilirsiniz.

 • Petrol Ofisi
 • Shell
 • Opet
 • BP
 • Hepsiburada.com
 • N11.com
 • Trendyol.com
 • Amazon.com.tr
 • Migros sanal market
 • A101 tüm şubeleri
 • Bim tüm şubeleri
 • Şok marketler
 • Migros M, MM, MMM gross marketler
 • Hakmar
 • THY online bilet sitesi
 • Fly Pegasus

Bireyler yapı kredi worldpuan kullanılan marketler hakkında çokça sorular sorabiliyor. Sizlere en yakın zincir marketlerden biri olan şok marketler, migros, a101 ve bim şubelerinden birine giderek, ödemenin worldpuan ile yapılacağını dile getirmeniz gerekiyor.

Ayrıca çoğu araç sahipleri, yapı kredi worldpuan kullanılan akaryakıt istasyonları hakkında bilgi almak isteyebilir. Bunlara baktığımızda başta petrol ofisi, shell ve opet olduğunu görüyoruz. Ancak ödeme aşamasında ilgili bankanın pos cihazından world puan çekileceğini belirtelim. Yani yapıkredi pos cihazı olması gerekmektedir.

Yapı Kredi World Puan Biriktirmenin İpuçları?

Öncelikle Yapı Kredi World kart başvurusu yapılarak karta sahip olunmalıdır. Bankanın kampanyaları sürekli olarak takip edilmelidir. Alışverişler Yapı Kredi bankası kredi kartıyla üye işyerlerinden yapılmalıdır. Yapı Kredi World Puan kullanılan siteler tercih edilmelidir. Bu siteler banka tarafından bir çok hediye veya promosyonla desteklenmektedir.

Sürekli ihtiyaç olan akaryakıt, giyim, gıda market alışverişlerinde bu kart kullanılmalıdır. Bazı özel zamanlarda verilen özel ödülleri kazanmak için de güncel kampanyalardan haberdar olmak gerekir. Kazanılan her World 2 Puanın değeri 0,02 Kuruştur. Örneğin 10 Türk Lirası olan bir ürünü satın almak için 2.000 puan yeterlidir.

Yukarıda da sizlere belirttiğimiz gibi daha fazla worldpuan kazanmak istiyorsanız, world mobil uygulamasında bulunan kampanyalara katılmanız ve gereken şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Örnek vermek gerekiyorsa; market kampanyasına baktığımızda her 250 TL’lik market alışverişine worldpuan 15 TL şeklinde olabiliyor. Sizler 4 defa market alışverişi harcamanızı world kart ile yaparsanız sizlere +60 TL worldpuan veriliyor. Tabi bu miktarlar kampanya ve harcama tutarlarına göre değişebiliyor.

Worldpuan Harcama Rehberi 2024

Worldpuan harcama rehberi, birikim yapmak isteyen kart sahipleri için oldukça değerli bir kaynaktır. Rehberler aracılığıyla, hangi harcamalardan daha fazla puan kazanabileceğiniz, promosyonlardan nasıl faydalanabileceğiniz ve biriken puanları en verimli şekilde nasıl kullanabileceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede, hem bütçenizi kontrol altında tutabilir hem de avantajlı fırsatları değerlendirerek ekonomik bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Sonuç olarak, Yapı Kredi Worldpuan ve Vakıfbank Worldpuan gibi kredi kartlarıyla harcama rehberini takip ederek, alışverişlerinizden maksimum verimi sağlayabilir ve birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Bu avantajlı sistemler, müşterilere geniş bir avantaj yelpazesi sunarak finansal planlamalarına katkıda bulunmaktadır.

A101 de world puan geçiyor mu?

A101 tüm şubelerinde world puan geçmektedir. Ancak ilgili kasiyerlerin banka ve kredi kartı puan kullanmada yetersiz kaldığı görülmektedir. Ödeme aşamasında, ilgili tutarın world puan ile yapılacağını belirtmeniz gerekiyor. Eşyaları geçtikten sonra pos cihazı üzerinde kartı okuturken, world puan yazısını görmeleri gerekiyor.

Trendyol da puan geçiyor mu?

Trendyol.com da banka ve kredi kartı puanları geçiyor ancak ödeme aşamasında trendyol cüzdan ile ödeme yap butonu tuşlanmadan kart bilgileri girildiği anda, aşağıya banka puanı çıkması gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku