Grants Viski Fiyatı 2023 ZAMLI GÜNCEL LİSTE

Viski denilince akla gelen grants viski fiyatı ile de tüketicilerin gözünde bir numara konumunda. Bireyler ise grants viski nereye ait, grants kaç para şeklinde sorulara yanıt arayışında. Alkole gelen son zamlardan sonra bira fiyatları, viski ve şarap fiyatları neredeyse %40 oranında zamlandığının altını çizelim.

Grants Nasıl Bir Viski?

Grants bir iskoçya ülkesi viski türü olup, dünya çapında birçok ülkeye sevkiyatı yapılan ve beğenilen bir alkol türüdür. Tüketiciler, grants nasıl bir viski sorusu yöneltebilir zira iyi dinlenmiş bir viskinin fiyatı kadar tadı da bir o kadar lezzetli ve pahalıdır. Viski tercih edenler genelde kaliteli olan markalara yöneldiğini söyleyebiliriz. Yine aynı şekilde alkol tüketimi ülkemizde fazla olması nedeni ile bireylerin tercihlerini bira yerine viski ve rakıdan yana kullandıkları görülüyor.

Ülkemizde viski fiyatları yine aynı şekilde farklı markalar altında satışının yapıldığını görüyoruz. Özellikle bu viski markalarında JB, Bells, Glen talloch, lagavulin, cardhu viski, Scapa viski, The glenlivet viski, passport, Chivas regal, jack daniels örnek verilebilir. Yine aynı şekilde viski fiyatı güncel bazda ülkemizde sıklıkla takip edilen başlıklar arasında. Ancak ülkemizde viski tüketimi az olup, nedeni ilgili ürünün aşırı pahalı olması ve alım gücünün az olmasından kaynaklanır.

Viskide fiyatın belirlenmesinde bekletilen süreye ve sevkiyat sürecine bağlı olarak değiştiğini belirtelim. Bildiğiniz gibi çoğu alkol ürününde arpanın fermante edilmesi ve mayalanma süreci takip eder. Burada asıl tadı verecek ve birleşimin çok iyi olmasını sağlayan viski üretimi yapan şirketlerin, eşsiz lezzeti bulan araştırmacılarıdır. Yani durduk yere viski üretilmediği gibi hemen alıp, için görüşü hakim değildir firmalarda. Bu yüzden grants viski fiyatı tercih edilmesinin nedenleri arasında tüketicilere kadar eşsiz bir aroma tadının oluşması içindir.

Grants Viski Fiyatı 2023

Viski fıçılarını duymayan yoktur zira viskinin fermante edilmesinin ardından günlerce, haftalarca, aylarca ve hatta yıllarca bekletildiğini bilmeyen yoktur. Özellikle viski denilince 12 yıllık viski türleri oldukça kaliteli ve eşsiz bir lezzete sahip olmakta.  Ülkemizdeki viski fiyatları incelendiğinde aşağıdaki tabloda adı geçen marka ve ölçeklerdeki viskilerin zamlardan etkilendiğini söyleyebiliriz.

Grants viski fiyatları 2023 ocak güncel liste fiyatı

100 lük Grants Viski Fiyatı 539,00 ₺
70 lik Grants Viski Fiyatı 379,00 ₺
50 lik Grants Viski Fiyatı 285,00 ₺
35 lik Grants Viski Fiyatı 219,00 ₺
20 lik Grants Viski Fiyatı 140,00 ₺
12 Yıllık Grants Viski Fiyatı 1449,00 ₺

 

Grants viski fiyatı yukarıda gibi sıralanabilir. Ancak çoğu tekel bayi firmasında viskilerin gelişi güzel farklı fiyatlar ile satılabildiğinin altını çizelim. Bu nedenle viski almak isteyenler, migros MMM şubelerine uğrayarak, viski türlerinden birini satın alabilirler. Migros hemen veya migros sanal market üzerinden alkol satışı yasaklanmıştır.

ÖĞRENCİ KREDİLERİ

Ülkemizde viski tüketiminin az olmasından bahsetmiştik ayrıca sert bir içki türü olmasından yana viski fiyatı günden güne artmaktadır. Bundan nasibini alan türlerden biri olan grants viski fiyatı geçen yıla oranla %100 artmıştır.

Grants viski neyle içilir?

Viski ile alınacak gıdalara baktığımızda genelde çikolata antep fıstığı, kaju gibi yiyecekler iyi gitmektedir. Grants viski içenler, meze olarak turşu da tercih etmektedir. Bireyler viski ile ne yenir, sorusuna bu şekilde yanıt arayışına girebilir. En mantıklısı ve lezzetli olan viskinin yanında kaju, biscolata, antep fıstığı alınabilir.

Viski hangi organa zarar verir?

Her alkol tüketimi faydalı değildir bu nedenle alınan içki türleri ne olursa olsun ana etkene baktığımızda karaciğer yetmezliğine neden olmasıdır. Sigara nasıl akciğer kanserine neden oluyorsa viski de karaciğer organına zarar verdiği bilinmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku