Öğrenci Kredileri En İyi Hangi Bankalarda? 2024

Öğrenci kredileri düşük faizli olup, vade süreleri 12 aydan başlayabiliyor. Öğrenciler ise en iyi hangi bankalarda bu krediyi alabileceklerini araştırabilir. Zira öğrenci kredileri %1,85 faiz oranından başlayıp, %2,40 a kadar çıkabiliyor. Bu nedenle nakit ihtiyaçlar için bankaların sundukları, kredi kampanyaları her ay güncellendiğini belirtelim.

Öğrenci Kredileri Veren Bankalar 2024

Dereceye girmek isteyenler veya yüksek lisans, doktora veya uzmanlık kursuna gitmek isteyenler harcamalarını ertelemek ve aynı zamanda becerilerini artırmak için bireysel kredi başvurusunda bulunabilirler. Kasım ve Aralık ayında öğrenciler için ayrılmış üç teklif.

Bir eğitim kursuna katılmak, eğitimsel ve kişisel düzeyde büyümek ve iş dünyasına girmeye hazırlanmak anlamına gelir. Geleceğinizi inşa etmek için doğru fakülteyi veya takip edilecek dersleri ve ustaları seçmek çok önemlidir. Ancak çoğu zaman tüm masrafları bir arada karşılamak mümkün değildir.

KISA VADELİ KREDİLER

Bu nedenle, bu gibi durumlarda, çalışma metinleri, üniversite ücretleri, öğretim materyalleri, çalışma gezileri ve hatta evden uzakta konaklama için ödeme yapmanızı sağlayacak bir krediye başvurmak faydalı olabilir.

22 yaşındaki üniversiteli bir öğrencinin 6 ay vadeli 10.000 TL‘lik öğrenci kredisine başvurduğunu varsayalım. Başvuru sahibinin ticari bir faaliyet için belirli süreli özel bir çalışan olarak çalıştığını varsayalım. 21 Ekim’de gerçekleştirilen anket en avantajlı çözümleri sunuyor:

  • Enpara Dosya masrafsız kredi faiz oranı %1.58
  • Cepteteb 3 ay ertelemeli kredi faiz oranı %1.64
  • İNG bank 3 ay ertelemeli kredi faiz oranı %1.24

Hangi Bankalar Öğrenci Kredileri Veriyor?

  • Enpara öğrenci kredisi, aylık 1785 TL ödemeli bir öğrenci kredisi sunuyor. Müşteriler, dijital imza ile doğrudan çevrimiçi olarak çalışabilir ve ek maliyetlerle yüzleşmek zorunda kalmazlar. Bu ürün, çalışanlar, serbest meslek sahipleri ve emekliler için ayrılmıştır ve finanse edilebilecek tutar olarak 1.000 ila 10.000 TL arasında bir sermayeye sahiptir .

Enpara öğrenci kredisi için gerekli belgeler şunlardır: geçerli kimlik belgesi, vergi kodu, kayıtlı elektrik faturası, serbest çalışanlar için son tek model, çalışanlar için son maaş ve son Tek Belge, emekliler için emeklilik bordrosu. Tutar, cari hesaba banka havalesi yoluyla veya geleneksel bir sigortalı tarafından gönderilen çekle verilir. Kredinin geri ödemesi banka hesabına borçlandırılarak gerçekleşir. Ekpara limiti de eklenebilir.

  • Kasım – Aralık ayının en iyi öğrenci kredileri arasında, aylık 1759 TL ödemeli İng bank öğrenci kredileri de bulunuyor. Hem aylık hem de yıllık giderler yok. Ön onaylı kredi masrafları ise alınmamakta. Finanse edilebilecek miktar 3.000 ila 15.000 TL arasındadır. Beklenen süreler 12 ile 36 ay arasındadır. Zorunlu sigorta maliyeti öngörülmemiştir.

İNG bank kredide istenen belgelere baktığımızda ise : geçerli kimlik belgesi, vergi kodu, yabancı ise izin veya ikamet kartı, çalışıyorsa son maaş çeki, serbest çalışıyorsa tek model, emekli ise son emeklilik fonu. Kredi, banka veya başka bir kurumdaki cari hesaba yönlendirilir. Taksitlerin geri ödemesi her ay ingbank vadesiz hesaplardan diğer bankalardaki cari hesaba otomatik borçlandırma ile gerçekleşir . Taksitlerin bitiş tarihi kredide belirtilen sözleşme tarafından yazılı olarak teyit edilir ve ilk taksit kredinin kullandırıldığı tarihten itibaren en az 30 gün sonra sona erer.

  • Cepteteb öğrenci kredisinin aylık ödemesi 1789 TL’dir ve şubede kişiselleştirilmiş tavsiye imkanı vardır. Ön maliyetler alınmamakta. Bu kredi, geri ödeme sonunda 18 ile 75 yaşları arasında kanıtlanabilir geliri olan herkese yöneliktir. Finanse edilebilecek miktar 3.000 ile 30.000 TL arasındadır . Beklenen süreler 12 ile 60 ay arasındadır.

Cepteteb öğrenci kredisi için talep edilen belgelere baktığımızda ise bu kredi için: kimlik belgesi, sağlık kartı, İtalyan vatandaşı değilse gelir belgesi, oturma izni. Bazı durumlarda, ev kullanıcısının tutarsızlık durumlarında ikamet ettiğini belgelemesi gibi, doğrulanacak koşullara dayalı olarak ek belgeler gereklidir. Tutar bir cari hesaba, banka havalesine veya banka çekine yatırılır. İlk taksit için son tarih ayın 15’i veya 30’u olarak belirlendi.

Öğrenci kredisi nasıl çekebilirim?

18 yaş altı öğrencilere bankalar kredi vermediği gibi 18 yaş üzerindeki öğrencilerden ise belirli şartları taşımaları gerekmektedir. Eğer ki, SGK’lı bir işte çalışıyor ise öğrenci kesin olarak kredi alabilir. Ancak herhangi bir işte çalışmıyor ise bankalar kredi yerine nakit avans vermektedir. Bu da düşük faizli olup 15000 TL ve üzeri çıkabiliyor.

Öğrenciye kredi verilir mi?

Daha önce bağkur ve sgk girişi olan ve 18 yaş üzerinde bulunan her öğrenciye bankalar kredi verebiliyor. Özellikle aktif çalışan öğrencilerin kredi alabildiğini söyleyebiliriz. Diğer durumda olan öğrenciler ise banka kredi kartları üzerinden düşük faizli taksitli nakit avans çekebilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku