Kısa Vadeli Nakit Kredi Nedir? Nasıl Alınır? 2024

Kısa vadeli nakit kredi imkanı sunan bankalar, düşük faizli kredi olarak kampanyalar düzenler. Tüketiciler ise kısa vadeli nakit kredi nedir nasıl alınır, sorularına yanıt arayabilir. Kredide vade süresi ne kadar az olursa, geri ödenecek olan ana para tutarı az olacaktır yani daha az faiz ödemiş olacaksınız!

Kısa Vadeli Nakit Kredi Nedir?

Başlıkta da belirtildiği gibi, birkaç ay içinde geri ödenen kısa vadeli nakit para, düşük faizli kısa vadeli nakit kredidir. Ek olarak, bu genellikle düzenli 12 aylık taksitlerle yapılır. Aldığınız finansman miktarına bağlı olarak, tutarınızı genellikle üç, altı, dokuz veya on iki ayda geri ödeyebilirsiniz. Ülkemizdeki kısa vadeli nakit krediler, tipik olarak, bir sonraki maaşınıza kadar bekleyemeyen küçük veya acil masrafları ödemek için tasarlanmıştır. Neyse ki, kısa vadeli finansman elde etmek bankalar tarafından sunulan hızlı ve kolay bir prosedür içerir.

Kısa vadeli nakit kredi yukarıda da bahsettiğimiz gibi 3, 6, 9 ve 12 ay olarak vade seçeneği sunulur. Her ne kadar 3 aylık kredi başvuruların onaylanma ihtimali düşük olsa da (bankalar para kazanmak ister) 6 ay ile başlayan kredi başvuruları onaylanıyor.

BİREYSEL YATIRIMCILAR ÇEYREK ALTIN ESKİ TARİH YENİ TARİH MAKALEMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Kısa vadeli banka kredisi, acil ihtiyaçlar için tüketicilere sunulan 5000 TL ile 15000 TL arasında değişen miktarları kapsamaktadır. Bu nedenle çoğu banka, müşteri çekmek adına 5000 TL ihtiyaç kredisinde faiz almaz hatta vade sürelerini 6 aya kadar ücretsiz çekiyor.

Kısa Vadeli Kredi Nasıl Alınır? Faiz Oranları Kaç?

BBDK tarafından yetkilendirilmiş 100’den fazla borç verenle işbirliği yapan bankaların olduğunu belirtelim. Ülkemizde doğrudan borç para verene kısa vadeli krediler sağlamak için sürekli istekli ve engelsizdirler. Borç veren bankalar arasında bir komisyoncu bulmak veya bir kredibilite sağlamak gibi adımlar gerektirmez. Bu nedenle, acil finansal ihtiyaçlarınızı karşılamak için ülkemizdeki doğrudan acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar, kısa vadeli kredilerinden yararlanmakta özgürdür. Burada borç verenler konusunda banka kredileri sizlere fazlası ile yardımcı olacak olup, basit bir üç aşamalı kredi başvuru süreci oluşturmuşlardır.

1. Başvuru Süreci: Başvuru formumuz kullanılabilirlik düşünülerek tasarlanmıştır. Sonuç olarak, akıllı telefonunuzu, dizüstü bilgisayarınızı ve hatta internete bağlı bir masaüstü bilgisayarınızı kullanarak hızlı bir şekilde kısa vadeli çevrimiçi kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Formda, kendinizle ilgili doğru olması gereken birkaç temel ve gerekli bilgiyi doldurmanız gerekmektedir. Bunun için online ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir.

2. Teklifleri karşılaştırın: Tüm bilgileriniz onaylandı ve kısa vadeli nakit çevrimiçi sağlayıcılar, kredi uygunluğunu belirlemek için kredi notunuz üzerinde bir satın alına bilirlik kontrolü yapacak. Borç verenin onay veya ret kararı 5 dakika gibi kısa bir sürede cep telefonu veya e-posta yoluyla size gönderilecektir. Mobil bankacılık üzerinden birçok bankanın kredi faiz oranlarını karşılaştırabilirsiniz. Buradan kredi faiz oranlarına bakabilirsiniz hangi kredi?

3. Ön onaylı krediniz hesapta: Kredi başvurunuz onaylandıktan sonra, bankanın vadesiz hesaplarına yönelik kısa vadeli krediler ile seçtiğiniz tutar, 60 dakika gibi kısa bir sürede banka hesabınıza yatırılacaktır. Geri ödeme süresi ise para sağlayıcı ve kredi için başvurduğunuz kredi bankası tarafından belirlenir.

Müşterilerin, neye baktıklarını anlamak için borç verenin hüküm ve koşullarını iyice okumaları çok önemlidir. Sözleşmelerde açıklanan bilgilerin hiçbiri sizin için uygun olmasa bile her zaman bir bayrak kaldırmakta özgürsünüz. Gelecekte herhangi bir rahatsızlıktan kaçınmak için, sorunları iyi araştırmalısınız, kafanıza takılanları şubeden bilgi alarak ve bunları çözmek için borç veren bankalar ile konuşabilirsiniz.

Kısa vadeli nakit kredilerin faiz oranları incelendiğinde 12 ay için %1,85 ile %2,35 arasında değiştiğini belirtelim.

 

Kredi Kısa Vadeli mi Uzun Vadeli mi?

Uzun vadeli kredi başvuruları her ne kadar fazla olsa da, ödeme güçlüğü çekmeyen vatandaşların kısa vadeli krediye başvurmaları önerilir. Nedeni de ceplerinden çıkacak olan fazla paranın azalmasıdır. Kredide vade süresi ne kadar uzun olursa, bankaya geri ödenen tutarda aynı oranda artacaktır.

Kısa Vadeli Krediler Hangi Amaçla Kullanılır?

Kısa vadeli krediler 3, 6, 9 ve 12 ay olarak belirtilse de, çoğu müşteri 6 ay olarak başvuru yaptığında kredi onayı alır. Bu kısa vadeli kredilerin kullanım amacı, acil küçük çaplı ihtiyaçların giderilmesi içindir. Bu tutar ise genelde 5000 TL ile 15000 TL arasında değişir.

Kısa Vade Ne Kadar Süre?

Kredide kısa vade süresi 30 gün ile 365 gün arasında olmasına rağmen çoğu banka müşterisi 180 gün olarak kredi başvurusu yapar. 6 ay kredi başvurusu yapanların kredileri onaylanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku