World Puan Nasıl Kullanılır? Worldpuan Kullanılan Siteler 2024

Bireyler world puan nasıl kullanılır, nerelerde geçerli, worldpuan kullanılan siteler hakkında bilgi arayışına girebilir. Çünkü world puan geçen yerler bilindiği takdirde, world mobil üzerinden kredi kartı kampanyalarına katılarak, kazanmış olduğunuz bu para puanları harcayabilirsiniz. Kazanılan ve biriktirmiş olduğunuz world puanları belirli süreler içinde kullanmanız gerekiyor.

World Puan Kullanma / World Puan Kullanımı

World puan kullanma, her anlamda bireye mühim avantajlar sağlamaktadır. Uzun vadeli fayda elde edinimi için birey, World puanlarının kullanımı kapsamında bazı hususlara dikkat etmelidir. Genel olarak bireyin, World puan kullanımı çerçevesinde dikkat etmesi gereken hususlar bunlardır:

 • Özel kampanyalar eşliğinde elde edilen World puanların, son kullanım tarihi olmaktadır. Bu kapsamda alışveriş yapılan mağazadan veya World mobil uygulamasından kampanya detaylarını takip etmeniz gerekmektedir. Şayet son kullanım tarihine kadar puanlar kullanılmazsa, otomatikman hesabınızdan silinecektir.
 • World puan kazanmanız için alışverişlerinizi, World puan sunan kurumlarda gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
 • World puanların kazanılmasından ziyade, harcanması kapsamında da puanların geçerli olduğu yerler tercih edilmelidir.

Belirtilen hususlardan daha nicelerini, World mobil uygulamasından öğrenmek mümkündür.

World puan nerelerde geçerlidir? World puanlarının süresi var mı? World puanları nasıl harcanır ve World puan ile bireysel emeklilik ödemesi yapmak mümkün mü? İşte World puan kullanımı hakkında tüm merak edilenler!
World puan, Yapı kredi müşterilerinin kredi kartı harcamaları kapsamında, paraya eşdeğer olarak kazandıkları puan niteliğinde olmaktadır. Fakat bireyin, World puan kazanabilmesi için World puanın geçerli olduğu yerlerden alışveriş yapması gerekmektedir. Türkiye genelinde güncel olarak 200 bine yakın iş yerinde World puan geçerli olmaktadır.

World Puan Nerelerde Geçerlidir?

World puanın kazanımı kapsamında yeterli bilgi aldık. Peki World puan nerelerde geçerlidir?

Genel olarak Türkiye’nin, neredeyse her işletmesinde World puan geçerli olmaktadır. Fakat her hâlükârda World puanın geçerli olduğu işletmelerin yazılı listesini belirtmek gerekmektedir. Genel olarak World puanın geçerli olduğu işletmeler bunlardır:

 • World puanın geçerli olduğu süper marketler; Migros, Kipa, CarrefourSA, A101, BİM, Bizim toptan mağazaları, şok marketler
 • World puanın geçerli olduğu petrol istasyonları; Opet, Aygaz Otogaz, Petrol ofisi, Shell
 • World puanın geçerli olduğu internet alışveriş siteleri; Trendyol.com, Hepsiburada.com, Turna.com, Teknosa.com n11.com

Genel olarak belirtilen yerlerden daha niceleri, World puan işlemleri kabul etmektedir.

Aynı zamanda, World puan ile bireysel emeklilik ödemesi de gerçekleştirmek mümkündür. Bu kapsamda sahip olduğunuz World puanların kontrolünü, aşağıdaki yöntemler ile gerçekleştirebilirsiniz:

 • World mobil uygulamasını indirerek.
 • Alışveriş yaptığınız mağazanın sunduğu fişte genel olarak en aşağıda, sahip olduğunuz puanlar yer alır
 • Yapı kredi internet şubesinden giriş yaparak.

Genel olarak World puan nerelerde geçerlidir konusu kapsamında gereken bilgiler bu şekilde olmaktadır. Siz de harcamalarınızı, World kredi kartı ile gerçekleştirerek mühim avantajlar elde edebilirsiniz.

World Puan Nasıl Kullanılır İnternette?

İnternet alışveriş sitelerinde banka ve kredi kartı puanlarını kullanmak mümkün. Ancak her sitede olmadığı gibi belirli sitelerde banka kartı puanları geçmektedir. Özellikle kartlarınızı masterpass’a ekleyerek, daha fazla indirim kazanabileceğiniz gibi aşağıdaki alışveriş sitelerinde world puan dahil birçok bankanın kart puanlarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 • Hepsiburada.com world puan kullanımında aktif olarak hizmet veriyor. Cüzdan seçeneği seçilmeden doğrudan kart bilgileri girilmeli ve karşınıza ilgili world puan tutarı çıkmalıdır.
 • Trendyol.com worldpuan kullanma aşamasında ara sıra panelleri açıldığında geçerli oluyor. Özellikle trendyol cüzdan harcamalarında world puan geçersizdir.
 • N11.com world puan kullanımı sadece yapıredi bankası olmayıp, birçok bankanın kart puanları geçerli olduğu ender siteler arasında.
 • Migros sanal market ile market alışverişi yaparken ödeme ekranında banka kartı bilginizi girdiğinizde ekrana world puanlarını çıkacaktır.

Worldpuan Kampanyaları Güncel

Yapı Kredi ve Vakıfbank müşterileri, Worldpuan sistemini kullanarak birçok online alışveriş sitesinde ek avantajlar elde edebilirler. Bu sistem, müşterilere hem harcamalarında tasarruf etme hem de keyifli bir alışveriş deneyimi yaşama fırsatı sunar.

World puan kullanılan marketler hangileri?

Başta migros olmak üzere bim, şok marketler, A101 zincir marketlerin tamamında world puan kullanılabilir. Buraya giderken kartın içinde bulunan world puan miktarını bilmeniz yararlı olacaktır. Kasiyerlerin çoğu banka ve kredi kartı puanı kullanmasına yeterli bilgiye sahip olmadığını belirtelim.

Yapı Kredi TLcard puanları nerede kullanılır?

Tlcard puanları, world üye işyerlerinin tamamında kullanılır. Dileyenler zaman harcamadan bim, şok, migros gibi zincir marketlerde de bu yapı kredi tl card puanlarını kullanabilir.

World kart artı puan nedir?

Bankaların çoğu müşterilerine ek hesap sunar bunlardan biri de world kart artı para hesabıdır. Harcama tutarının yetmediği anlarda artı para sizlerin imdadına yetişir. World kart artı puan ise kart harcamalarına göre fazladan kazanılan para puan şeklindedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku