Yapı Kredi Worldpuan Nerelerde Geçerli? Worldpuan Harcama 2024

Worldpuan harcama konusunda yapı kredi bankasını kullanan müşteriler, worldpuan nerelerde geçerli sorusuna yanıt arayabilirler. Zira worldpuan kullanma çoğu üye işyerinde geçerli olup, dakikalar içinde kazanmış ve biriktirmiş olduğunuz para puanları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Worldpuan Nedir? Worldpuan Nerelerde Geçerli?

Yapı kredi bankası veya vakıfbank kredi kartı olan world ayrıcalığı ile tanışan müşteriler, gerek harcama yapmaları gerekse de world mobil uygulamasındaki kampanyalara katılarak, worldpuan kazanabilir. Kazanmış olduğunuz bu puanları, banka posları üzerinden veya internet alışveriş sitelerinde kullanabilir ve nakit paraya çevirebilirsiniz.

Yapı kredi worldpuan kullanma işlemi, bankanın sunduğu olanaklar sebebiyle günü-günden artmaya devam etmektedir. Yapı kredi, güncel olarak her world kart sahibine, anlaşmalı iş yerlerinden yaptığı alışverişe belirli, paraya eşdeğer puan sağlamaktadır. Birey, bu puanları biriktirerek, sonraki alışverişini bu puanlar ile gerçekleştirebilmektedir.

Belirtilen bu olanak, doğal olarak bireylerde, world puanın geçerli olduğu marketler ve b. alışveriş merkezlerinin bilgi ihtiyacını doğurmaktadır. Güncel olarak neredeyse Türkiye genelinde her alışveriş kurumu, Yapı kredi ile anlaşmalı olmaktadır. Peki bu kurumlar tam olarak hangileridir?  

Yapı Kredi Worldpuan Kullanma

Yapı kredi worldpuan kullanma işlemi kapsamında bireylerin dikkat etmesi gereken 3 etken mevcuttur. Belirtilen etkenler bunlardır:

 • Birey, sahip olduğu worldpuanların miktarını her daim kontrol edebilmek için yapı kredi world uygulamasını indirmelidir.
 • Birey, her alışverişinden worldpuan kazanabilmek için alışverişlerini Yapı kredi ile anlaşmalı iş yerlerinden gerçekleştirmelidir.
 • Son olarak bireyin, ödemesini puan ile gerçekleştirmek istediği durumlarda belirtilen etkeni, kesinlikle kasa görevlisine söylemesi gerekmektedir.

Genel olarak belirtilen etkenler kapsamında birey, Yapı kredi worldpuan hesaplama işlemi de yapabilmektedir. Bunun için bireyin yapması gerekenler çok basit:

 • Bireyin, yaptığı her 25 TL-lik alışveriş, ona 1 puan kazandırmaktadır.
 • 1 worldpuanı ise 0,1 TL olmaktadır.

Yukarıda belirtilen etken vasıtasıyla, alışverişlerinizi worldpuan kapsamında gerçekleştirebilir, tasarruflu harcamalarınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Yapı Kredi Worldpuan Geçerli Marketler

Worldpuan hakkında detaylı bilgiye sahip olduktan sonra doğal olarak belirtilen avantajı kazanabilmek için anlaşmalı market bilgisine ihtiyacınız olacaktır. Güncel olarak yapı kredi worldpuan geçerli marketler, bunlardır:

 • Carrefour SA
 • A 101
 • BİM
 • Migros ve b.
 • Şok marketler

Belirtilen süpermarketlerden daha nicelerinde, worldpuan geçerli olmakta, bireyler belirtilen olanaktan faydalanma şansı elde etmektedir. Sadece marketler ile sınırlı olmayıp, worldpuan geçen akaryakıt istasyonları da olduğunu belirtelim. Akaryakıt alırken gerek benzin gerekse de LPG vb. ürünleri ödeme aşamasında worldpuan kullanacağınızı dile getirmeniz gerekiyor. İşletme temsilcisi, sizlerin banka veya kredi kartını alarak, üye işyeri pos cihazı (yapıkredi veya vakıfbank) kullanarak ödemeyi çekecektir.

Yapı Kredi Worldpuan Geçerli Siteler

Marketlerden ziyade yapı kredinin sunduğu olanağın geçerli olduğu yüzlerce site de mevcut olmaktadır. Belirtilen siteler, world puanları çeşitli şartlar kapsamında kabul etmekte, bu çerçevede bireylere mühim tasarruf olanağı sağlamaktadır. 2022 yılı çerçevesinde bireylerin hem worldpuan kazanabileceği hem de harcayabileceği Yapı kredi worldpuan geçerli siteler, bu şekilde olmaktadır:

 • Trendyol.com
 • Hepsiburada.com
 • A101.com.tr
 • N11.com
 • Gittigidiyor.com KAPANDI
 • Migros sanal market

Belirtilen e-ticaret sitelerinden daha niceleri, Yapı kredi worldpuan kullanma kapsamında bireylere mühim olanak sunmaktadır. Siz de bu bilgiler ile ihtiyacınızı giderebilir ve Yapı kredinin sunduğu benzersiz tasarruf olanağından faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey world kart başvurusunda bulunmak ve alışverişlerinizi anlaşmalı marketlerden yapmak olacaktır.

World Puan Geçen Yerler Listesi

Günümüzde finans sektörü, teknolojinin hızla ilerlemesi ve tüketici taleplerinin değişmesiyle birlikte sürekli olarak dönüşüyor. Bu dönüşümün önemli bir parçası ise bankaların müşterilerine sunduğu özel avantajlar ve programlar. Türkiye’nin önde gelen finans kuruluşlarından YapıKredi ve VakıfBank, son dönemde hayata geçirdikleri inovatif bir program ile müşterilerine nakit para puanları kazandırarak dikkat çekiyor. World Para Puan adını verdikleri bu program, kart harcamaları üzerinden müşterilerine çeşitli avantajlar sunmayı amaçlıyor.

 1. Şok marketler
 2. Bim mağazaları
 3. A101 Zincir marketler
 4. Migros
 5. CarrefourSA

World Para Puan programı, YapıKredi ve VakıfBank müşterilerine sunduğu bir hizmet olarak, kredi kartı kullanıcılarını nakit paraya daha yakın hissettiriyor. Bu program kapsamında, müşterilerin yapacakları her harcama, belirli bir oranda nakit para puanına dönüştürülüyor. Bu puanlar, müşterilerin ilerleyen zamanlarda kullanabilecekleri biriken bir değer haline geliyor.

A101 de world puan geçiyor mu?

A101 banka üye işyeri çeşitliliği açısından oldukça fazla banka ile çalışır. Bunlardan biri de yapı kredi ve vakıfbank olmakta. Bu bankaların kartlarındaki para puan, chip para, maxi puan ve world puan kullanımı mümkündür. Ödeme aşamasında A101 kasiyerine ödemeyi world puan ile yapacağınızı dile getirmeniz gerekiyor.

İnternet alışverişinde kredi kartı puanı nasıl kullanılır?

Alışverişi yapacağınız internet online sitesinde kredi kartı puanını desteklemesi gerekiyor. Global sitelerden ziyade yerli alışveriş sitelerinin tamamında kart puanları geçmektedir. Öncelikle hepsiburada.com, n11.com, gittigidiyor ve trendyol.com gibi sitelerden birine giriş yapmalı, sepetinize ürünü ekledikten sonra ödeme sekmesine gelmelisiniz. Ödeme aşamasında kart bilgilerinizi girin (cüzdanı seçmeyin) hemen alt ekranda kredi kartı puanı destekliyorsa mevcut puanlarınız çıkacak ve o kutucuğu işaretleyerek ödemenin o kısımdan tahsil edilmesini sağlamalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku