Yapı Kredi Worldpuan İle Uçak Bileti Alınıyor mu? 2024

Bireyler banka kartlarında bulunan world puanları farklı sektörlerde kullanabilir. Zira worldpuan ile uçak bileti veren firmalar var olup, dilediğiniz an bu firmalardan birine giderek, uçak bileti satın alabilirsiniz. Her ihtimale karşın worl puanları kullanmadan önce havayolu şirketini arayarak, bilgi almanızı öneriyoruz.

Yapı Kredi Worldpuan Uçak Bileti

Bankalar müşteri çekmek istediklerinde birçok kampanyaları müşterilere sunar. Gerek kart onayı gerekse de düşük faizli kredilerin yanı sıra, aidatı olmayan kredi kartları dahi sunabiliyor. Özellikle kart puanı konusunda cömert olan belli başlı bankalar bulunmakla beraber bunlar arasında yapı kredi bankası bir adım öne çıkmaktadır. Yapı kredi world kartı kullanan müşteriler, gerek world mobil kampanyalarına katılarak gerekse de world kart ile harcama yaptıklarında yüksek tutarlar da world puan kazanabilirler.

Bireyler harcama sonrasında kazanmış oldukları world puanları marketlerde, akaryakıt istasyonlarında, sanal ortamlarda ve alışveriş merkezlerinde kullanabilecekleri gibi uçak bileti de satın alarak kullanabilir. Bu nedenle çoğu banka müşterisi yapı kredi worldpuan uçak bileti hakkında yeterli bilgiye sahip olmamakta.

Yapıkredi bankası müşterisi olup, adios kredi kartına sahip olan müşteriler harcama sonrasında mil puan kazanarak world puanları ile uçabiliyor. Adios kredi kartı ücretli bir kredi kartı olup, yurt dışında kullanıldığında çok fazla puan kazandırıyor. Özellikle uçak bileti satın alımlarında bu worldpuanlar katlanarak, sizin kartınıza yükleniyor. Yapıkredi bu nedenle alışverişlerden kazandığınız world puanları çok değerli görülen seyahat harcamalarında kullanabileceğinizi dile getirmiştir.

Yapı Kredi Worldpuan İle Uçak Bileti

Yapı kredi seyahat hattı sayesinde aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. Özellikle kart puanlarının hangi şirketlerde geçerli olup olmadığına buradan bakıp öğrenmek mümkün. Adios puan hesaplama aracı sayesinde nereye gideceğinizi seçiyorsunuz sonrasında bu yolculuğun bilet fiyatını TL olarak giriyorsunuz. Adios firması sizlere bu uçuş için ne kadar mil puan yapmanız gerektiğini belirtiyor sitede.

ADİOS PUAN HESAPLAMA ARACI

Örnek vermek gerekiyorsa yurt içinde bir yolculuk yapmak istediğinizde uçak biletinin 750 TL olduğunu farz edersek, yapı kredi world puan için talep edilen puan miktarının 115.000 olduğunu görüyoruz. Tabi bu ödemeyi yine adios kartınız ile yapmak isterseniz bu işlemden de %1.3 kat değerli puana erişim olacak!

Kredi kartları ile uçak bileti almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli husus, bu kartların uçak bileti satın alınan firmalar ile uyumlu ve daha fazla para puan, mil puan, chip para verenler olmasına bakılmalıdır. Aksi takdirde sıradan bir nakit çekim işlemi yapılacak ve sizlere ekstra bir avantaj sağlamayacaktır. Avantajlı uçak bileti almak isteyenler tercihi akbank mil puan veren wings kredi kartı tercih edebilirler.

Worldpuan İle Uçak Bileti Veren Firmalar

Çoğu yapı kredi bankası müşterileri, kazandıkları worldpuan ile uçak bileti satın alma da nasıl ve nereden hareket edeceklerini tam olarak bilmiyor! Hali ile harcanmayan ve kullanılmayan worldpuanlar belirli kampanya dönemi sonunda silinerek, boş yere cebinizden bu puanların çıktığı görülüyor.

Adios kredi kartına sahipseniz ve worldpuanlarınız uçuş için yeterli ise tüm uçak firmalarında kullanabilirsiniz. Bunun için hava yolu şirketlerinden bilet alırken, ödeme aşamasında hangi kartınızda worldpuan var ise o kartın bilgileri girilmeli ve mevcut puanların görüntülenebilir olmasına bakılarak, ödeme yapılmalıdır. Worldpuan ile uçak bileti veren firmalar arasında

  • Türk hava yolları
  • Pegasus
  • Setur
  • Turna
  • Onur Air
  • Sunexpress
  • Atlas Global
  • Borajet
  • Emirates

şeklinde sıralanabilir. Ancak worldpuan geçerli havayolu şirketleri arasında güncel bazda THY ve Pegasus diyebiliriz.

World Puan Kullanılan Alışveriş Siteleri Hangileri?

World puan, finans sektörünün öncü kuruluşlarından Yapı Kredi ve VakıfBank tarafından müşterilere sunulan bir avantajlı programdır. Bu program, kredi kartı harcamaları sonrasında müşterilere puan olarak geri dönüş sağlayarak alışveriş deneyimini daha cazip hale getirir. Yapı Kredi ve VakıfBank, müşteri sadakatini artırmak ve alışveriş tutkunlarını ödüllendirmek amacıyla bu puan sistemini geliştirmişlerdir.

World puan programı, kart sahiplerine çeşitli avantajlar sunarak harcamalarını daha keyifli hale getirir. Kredi kartı kullanıcıları, her harcama yaptıklarında belirli bir oranda puan kazanır ve birikimleriyle çeşitli ödüller satın alabilirler. Bu ödüller arasında elektronik eşyalar, giyim ürünleri, seyahat fırsatları, indirim kuponları ve daha birçok çeşitli seçenek bulunmaktadır.

Yapı kredi uçak bileti kampanyaları

Uçak bileti satın almak isteyen yapı kredi müşterileri, bilet almadan önce yapıkredi bankasının kampanyalar sekmesine girip, güncel kampanyaları incelemelerini öneriyoruz. Özellikle çok uygun fiyatlara indirimli uçak bileti satın alabileceğiniz gibi hava alanında ücretsiz ulaşım, araç kiralama hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Başta setur firması olmak üzere yapı kredi bankası birçok aracı kurum ile çalıştığını belirtebiliriz.

Worldpuan nakite çevirme

Bireyler harcama sonrasında worldpuan kazanabildiği gibi bunu nakite çevirmek isteyebilir. Ne yazık ki akbank da olan chip para nakite çevirme özelliği yapı kredi bankası kartlarında mümkün değildir. Farklı yöntemler dahilinde kartınızın içinde bulunan worldpuanları marketlere gidip, sigara alarak bunları herhangi birine satarak, worldpuanı nakite çevirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku