Yapı Kredi Worldpuan Nerede Kullanabilirim? 2024

Banka ve kredi kartı müşterileri, harcama sonrasında kazanmış oldukları worldpuanları nerede kullanabilirim sorusuna yanıt arayabilir. Yapı kredi worldpuan harcama yapılması en kolay kartlardan bir tanesi olup, aşağıda listelenen iş yerlerinden rahatlıkla worldpuan kullanılabiliyor. Daha fazla para puan kazanmak isteyenler, world mobil uygulamasını android ve ios sürümlerinden bir tanesini indirerek, faydalanabilir.

Yapı Kredi Worldpuan Nerede Kullanılır?

Bildiğiniz gibi bankalar arası artan rekabet sonucu neredeyse tüm bankalar, müşteri kapma derdine düşmüş. Hali ile bu durum banka müşterilerinin yararına olan kampanyalar ile karşımıza çıkmakta. Kimi bankalar emekliye promosyon tutarını 7500 TL’ye kadar çıkarırken, kimi bankalar da fatura ödeme talimatlarına 200 TL’ ye kadar para puan yani kart puan vereceklerini dile getiriyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi artan rekabet sektör fark etmeksizin fiyatların düşmesine, bedava paranın artmasına imkan tanırken, bu durumdan kazançlı çıkanların başında kesinlikle tüketiciler gelmektedir.

Yapı kredi müşterisi olan bireyler, world mobil uygulamasını her hafta ve ay olarak takip etmelerinde fayda olacaktır. Özellikle kampanyalara katılan bir müşterinin, var olan şartları yerine getirmesi durumunda ay sonunda cebinde en az 1000 TL worldpuan kalabileceğini belirtebiliriz. Kazanmış olduğu bu worldpuanları ise dilediği işletmelerde para yerine kullanabilir.

Daha önce açmış olduğumuz Yapı Kredi Worldpuan Nerelerde Geçerli? Worldpuan Harcama 2024 konusuna bakarak, daha fazla detay görebilirsiniz. Ancak konumuza dönersek yapı kredi worldpuan nerede kullanılır, yanıtlarsak;

 • World üye iş yerlerinde
 • Online alışveriş sitelerinde
 • Uçak bileti satan işletmelerde
 • Akaryakıt alımlarında

kazanmış olduğunuz worldpuanları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Var olan world puanları kullanmadan önce işletmeye gittiğinizde harcamanın yapıkredi puanım ile yapılmasını dile getirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde ilgili kasiyer doğrudan kredi kartından harcamayı çekebilir lütfen buna dikkat edelim!!!

Yapı Kredi Worldpuan Nerede Geçerli?

World mobil uygulamasına giriş yapan yapıkredi müşterileri (uygulamayı kullanmak çok basit) her ay güncellenen kampanyaları görecektir. Burada önemli olan kampanya şartlarına dikkat etmeniz. Zira harcama şartlarında geçen tutarın sadece world üye iş yerinden yapılması sıklıkla karşımıza çıkıyor. Öte yandan ilgili azami tutarlara da dikkat edilmesi gerekiyor. Örnek vermek gerekiyorsa her 200 TL’lik gıda, market alışverişine 10 TL worldpuan kazanmak için işletmenin world kartları desteklemesi gerekiyor.

Bununla beraber bazı kampanyalarda ilgili tutarın altında alışveriş yapılması durumunda ne yazık ki, worldpuan kazanılmaz. Bu nedenle world mobil uygulaması içinde kampanya şartları dikkatlice okunmalıdır. Kazanılan worldpuanları ilgili tarihler arasında kesinlikle kullanmanız gerekiyor. Aksi takdirde yapıkredi bankası, kampanya da belirttiği üzere vermiş olduğu puanları geri çekiyor. Sizlere bu uyarıyı yaptıktan sonra bu worldpuanları nerede geçerli olduğunu izah edeceğiz.

Sizlerde eğer yapı kredi worldpuan nerede geçerli diye soru soruyorsanız aşağıdaki listeye bakarak, hızlıca para puanları kullanabilirsiniz.

 • A101 tüm şubeleri
 • Bim tüm şubeleri
 • Şok marketler
 • Migros şubeleri
 • hepsiburada.com
 • N11.com
 • trendyol.com
 • Petrol ofisi
 • Shell
 • Opet

şeklinde sıralanabilir. Zincir marketlere gittiğinizde ödemenin kart puanı ile yapacağınızı kesin olarak belirtmeniz gerekiyor. Eğer ki, kasiyer para puan kullanmayı bilmiyor ise başka bir görevliden yardım talep ediniz zira tüm zincir marketlerde banka puanları geçmektedir. Bunlar arasında A101, şok, bim ve migros bulunur.

Öte yandan akaryakıt firmalarından da ürün alırken (benzin, dizel, otogaz vb.) ödemenin tamamını veya bir kısmını kart puanlarınız ile yapabilirsiniz. Burada da ödeme aşamasında kart puanları ile ödeme yapacağınızı dile getirmeniz gerekiyor. Bu akaryakıt firmalarına baktığımızda en önemlileri; shell, opet ve petrol ofisi gelmektedir. Ancak kart puanları kullanmadan önce yapı kredi pos cihazına kredi veya banka kartının takılması gerekiyor. Diğer ödeme kaydedici cihazlardan yapı kredi worldpuanları kullanmak imkansızdır.

Son olarak online alışveriş siteleri arasında lider olan hepsiburada.com – trendyol.com ve n11.com üye girişi yaparak, sepete eklediğiniz ürünleri ödeme aşamasında worldpuanları ile ödeyebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, sitelerin cüzdanlarına ödeme yapmadan önce kart bilgileri girilmesi gerekiyor. Cüzdan ile ödeme aşamasında kart puanları gözükmemekte.

Worldpuan Nakit Paraya Çevirme

Banka ve kredi kartı harcama sonrasında kazanmış olduğunuz chip para, world puan, maxi puan, para puan gibi harcanabilir tutarları nakite çevirmek mümkündür. Bunun için uygulama üzerinden var olan kart borçları, worldpuan ile ödenebilir. Aynı şekilde akbank chip para ile de ödeme yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankasının Kazandığım World Puanları Yüklememesi

World puanları kazanmanız için world puan kampanya şartlarını dikkatlice okumanız gerekiyor. Çoğu banka müşterisi, kampanyaya katılarak, doğrudan harcama yapıyor ancak sonrasında world puanların yüklenmediğinden şikayetçi. Ancak kampanya şartlarının çoğunda harcamalarının world pos cihazından yani üye işyerinden yapılmasını zorunlu kılıyor!

Yapı Kredi World Mobil – Arkadaşını Davet Et 25 TL Worldpuan

Bildiğiniz gibi world mobil arkadaşını davet edenler 25 TL worldpuan beraberce kazanır. Ancak world mobil davet kampanyası şartlarını okumanız önerilir zira aynı bağlantı üzerinden (ip adresinden) sadece bir üyelik açılabilir. Öte yandan davet edilen arkadaşında aktif olarak hizmetini açtırması gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku